Strach przed znudzeniem i odejściem chłopaka

Bardzo Kocham swojego chłopaka. Mieszkamy w jednej wsi ale widujemy się tylko w weekendy ponieważ on ma nauke w tygodniu. Na facebooku często pisał mi "kocham cię" teraz już co raz rzadziej ... Przez internet twierdzi, że nie lubi rozmawiać tylko piszemy w ważnych sprawach. Jestem o 3 lata starsza i bardzo się boję że znudzę się mojemu chłopakowi i odejdzie ode mnie... jesteśmy razem od 7 miesięcy

Dzień dobry.

Rozwój każdego związku wymaga pielęgnacji i, co tu dużo mówić, przebywania ze sobą. Z Pani opisu wynika natomiast, że mieszkając obok siebie, jesteście związkiem "na odległość", dlatego, że chłopak w tygodniu "ma naukę". Trudno więc mówić o rzeczywistym rozwoju tej relacji, skoro spotykacie się tylko w weekendy.
Nawiasem mówiąc - warto się zastanowić, jak wyobraża sobie Pani tę relację w przyszłości - zawsze będzie bowiem coś, co będzie "przeszkadzać" - teraz nauka, potem praca i inne obowiązki.

Pozdrawiam.

Witam Panią
Proponuje zamiast rozmów na facebooku pójść z chłopakiem na spacer albo porozmawiać na temat Państwa relacji. Wiem że nie jest to proste i łatwe, ale chyba konieczne aby Pani wiedziała czy chłopak jest nadal Pani chłopakiem i aby on wiedział to samo od Pani. Ważna jest rozmowa o oczekiwaniach, o tym co obydwoje Państwo potrzebują, jakie mają razem plany. Mogłaby Pani spisać sobie te pytania na kartce, nic nie zaszkodzi jak będzie Pani podczas tak ważnej rozmowy zerkać do ściągawki, w końcu chodzi o Pani życie.
Anna Suligowska