W jaki sposób unikać kłótni w związku?

Jestem w związku, w którym nie ma dnia bez kłótni. Jak skutecznie zapobiegać kłótni? Jak w trakcie kłótni zakończyć ją szczęśliwie? Co zrobić, gdy już kłótnia wisi w powietrzu? Jeśli mówić o własnych oraz jej błędach, to jak to sformułować? Jakich zwrotów używać? Czy można uniknąć kłótni, jak tak to w jaki sposób?

Ja bym się raczej zastanowił na czy, polega Pana problem z "kłóceniem się"? W jaki sposób "kłócić się" konstruktywnie? Czy uważa Pan, że różnice zdań muszą być destrukcyjne? Jakich zwrotów Panu się dobrze słucha, a które budzą Pana opór i niechęć do komunikowania się? Czy w życiu da się zawsze uniknąć kłótni i jakie płyną z tego konsekwencje? Co może Pan zrobić inaczej niż dotychczas?

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par lub indywidualnej. Porozmawiać dłużej, zastanowi się nad przyczynami powstawania napięcia, konfliktów. Może Pan skorzystać z pomocy psychologa NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/) lub w gabinecie prywatnym.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl