Zazdrość o przyjaciółkę chłopaka

Witam! Mam 20 lat. Od jakiegoś czasu jestem zazdrosna o przyjaciółkę mojego chłopaka. Razem organizowali studniówkę. Dużo się kontaktowali. Na początku nie przeszkadzało mi to, później zaczęłam robić mu wymówki. Rozmawiają ze sobą kilka razy dziennie. Bardzo często, nie mogę się do niego dodzwonić, bo jest zajęte. Ja się denerwuję, płaczę. Staram się z tym walczyć, bo to rozwala nasz związek. Boję się, że sama nie poradzę sobie z tą złością, zazdrością, płaczem. Bardzo proszę o poradę.

Witam
Rzeczywiście zazdrość jest niszcząca dla związku..Pani jest jego dziewczyną, a tamta przyjaciółką.
To jest inny rodzaj relacji.. W tej chwili Pani chłopaka i jego przyjaciółkę wiążą: wspólne cele: studniówka i matura. U Pani szuka uczucia, wsparcia, wzmocnienia - proszę postarać się być z nim w tym trudnym okresie. Proponowałabym aby wykorzystała Pani wolny czas ( bez niego) na realizację swoich celów, pasji, zaległości towarzyskich.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Warto porozmawiać o tym z chłopakiem. Powiedzieć o swoich obawach, uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach,. Zapytać go o to samo. Razem ustalić wspólne zasad działania, które nie będą przekraczać granic, ani ranić żadnego z Państwa. Brak motywacji czy zmiany może też być sygnałem dotyczącym zaangażowania i motywacji chłopaka w tej relacji.