Zazdrość o kolegów chłopaka

Witam. Mam problem, ponieważ jestem od roku z chłopakiem którego bardzo kocham, ufam mu i jest nam dobrze razem. Spokój burzy mi to, że jestem zazdrosna o jego kolegów. Jeżeli któryś z nich zaczyna się spotykać z jakąś dziewczyną, od razu czuję zazdrość, i nienawiść do tej dziewczyny. To chore, ponieważ z żadnym z nich nie chcę ani nie chciałam nigdy być. Jak mam sobie z tym radzić? Proszę o pomoc ponieważ boję się, że w efekcie zostanę całkiem sama.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, z tego co napisałaś Twój chłopak nie daje Ci powodów do braku zaufania i zazdrości.Zastanów się więc skąd ta zazdrość u Ciebie się pojawia? Czy zostałaś kiedyś zdradzona lub skrzywdzona przez innego mężczyznę? Czy może czujesz się niepewna siebie, masz zaniżoną samoocenę?
Być może jakimś pomysłem będzie to, jeśli przekierujesz trochę swoją uwagę na inne tory np. zacznij rozwijać zainteresowania, spędzaj również czas ze swoimi znajomymi. Zarówno Ty jak i on powinniście mieć oprócz wspólnego życia, swoje własne. Pozdrawiam M.Prus