Chorobliwa zazdrość o chłopaka pomimo wspólnego mieszkania

Witam mieszkam z chłopakiem od ponad roku i jestem o niego chorobliwie zazdrosna,nie pracuje i całymi dniami myślę o tym czy mnie zdradza i wiem że nie a i tak robie mu awantury dosłownie o wszystko.Ta moja zazdrość niszczy wszystko co jest między nami a naprawdę bardzo się kochamy,Nocami nie mogę zasnąć i myślę o tym jak bardzo go krzywdzę i nie chce go stracic.Zanim zamieszkaliśmy razem to tego nie było a wręcz przeciwnie to on wybaczył mi zdradę,nie umiem sama sobie poradzić a bardzo chcę

Witam serdecznie,
Problem nadmiernej zazdrości często wiąże się z niskim poczuciem własnej wartości. Jeśli i u Ciebie występuje ta przyczyna, to postaraj popracować nad samooceną. Poza tym spróbuj znaleźć sobie jakieś zajęcie w ciągu dnia (na przykład rozwijaj hobby) tak, by Twoje myśli nie były skoncentrowane wokół chłopaka.
Pozdrawiam

Pani sytuacja i stan psychiczny wymaga dogłębnej analizy. Stan tak silnych emocji związanych z zazdrością często bywa przejawem głębszych zaburzeń psychicznych. Przepraszam, ale drogą internetową wiele nie pomogę. Zalecam konsultację psychologiczną.