Jak oceniać innych ludzi?

Witam! Dręczy mnie cos : Jesli dawniej kogos oceniałem np - on jest głupi a on jest zły po tym co dla mnie zrobił itp, to teraz wiedziąc, ze np może ktoś to robił z innych celów, może w jego zamyśle chciał dobrze ale mnie skrzywdził i może nie jest głupi tylko ma małą wiedzę jak mam kogoś ocenić? Czuje się strasznie źle, bo przez tego typu myślenie nie wiem czy moi kumple/dziewczyna itp są fajni czy nie, nie umiem oceniać nic ani powiedziec dlaczego kogoś kocham bo tak wiele jest "może" :(

Witam,

To czego Pan doświadcza nazwałbym poszerzaniem horyzontów i dojrzewaniem. Być może jest Pan w takim momencie życia, że może pojawić się pytanie, po co oceniać? Do czego jest mi to potrzebne? A dalej: Co jest dla mnie dobre? Czego ja potrzebuję?

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Rzeczywiście intencja działania często zmienia ocenę osoby w naszych oczach. Pomocna jest jasna komunikacja , rozmowa i pytanie bliskich o przyczyny ich działania a także stosunek do nas. Większość ludzi jednak potrafi wyważyć swoje sądy, a także rozumie swoje emocje do otaczających ich osób. Trudności mogą oznaczać zarówno kryzys tożsamościowy czy życiowy, jak i inne zaburzenia w tym zaburzenia osobowości czy choroby o podłożu psychicznym. Zachęcam do konsultacji psychologicznej.