Jak radzić sobie z drżeniami na tle nerwowym?

Mam 16 lat i mam problem z trzęsącymi się rękoma, zwłaszcza jak jestem przy tablicy w szkole trzęsą mi się tak, że nie mogę nic napisać jak sobie z tym poradzić - proszę o pomoc!

Witam!
Lęk i stres mogą wywoływać różnego rodzaju problemy fizyczne. Drżenie rąk w trudnych sytuacjach może być spowodowane narastaniem silnych, trudnych emocji. W takiej sytuacji warto zająć się przyczyną problemu a nie jej objawem.
Jeśli to lęk i stres są przyczyną Twojego problemu, to warto pracować nad zmniejszaniem ich odczuwania lub radzeniem sobie z nimi. Warto, żebyś poszukał w Internecie lub poradnikach psychologicznych informacji i ćwiczeń, które mogą pomóc Ci zmniejszyć dolegliwości lub całkiem je wyeliminować. Możesz poszukać przykładowych ćwiczeń, np. relaksacyjnych lub oddechowych, które pomogą Ci poprawić swoje samopoczucie i pewność siebie w trudnych sytuacjach. Samodzielne zdobywanie informacji i wykonywanie ćwiczeń to nie tylko pokonywanie dolegliwości, ale również dbanie o swój wewnętrzny rozwój oraz wzmacnianie pozytywnych cech charakteru.
Pozdrawiam