Drżenie dłoni u 18-latka

Witam. Mam 18 lat jestem mężczyzną. Zwracam się do Was z problemem trzęsących się dłoni. Otóż trzęsły mi się odkąd pamiętam, lecz teraz mam wrażenie, że trzęsą się bardziej. Jest to dla mnie dosyć kłopotliwe ponieważ gram na gitarze i często robię coś w elektronice co wymaga precyzji a trzęsące się dłonie w tym przeszkadzają. Dodam, że mojej mamie też trzęsą się ręce, ale ona ma nerwicę. Do jakiego lekarza się z tym zwrócić?

Witam, Warto sprawdzić czy trzęsą się również po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu. Jeżeli po alkoholu drżenie rąk ustępuje, to najprawdopodobniej związane jest z napięciem psychicznym /stresem - tzw. drżenie samoistne i nie jest groźne. Warto zwrócić się z tym do neurologa.