Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stres i trzęsące się ręce

Witam, mam problem z trzęsącymi się rękoma, gdy przychodzi stres nie mogę nad nimi zapanować tym się zbytnio nie martwię, ale gdy jem czy trzymam coś w dłoni np długopis widzę jak się trzęsie również gdy podnoszę coś to aż mnie telepie całego również gdy oprę na dłonie ciężar swojego ciała widać jak każdy mięsień "chodzi" wcześniej chodziłem na siłownię, występuje również nadmierna potliwość alkohol spożywam w weekendy zażywam potas, magnez nic nie pomaga. Czym może to być spowodowane?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Witam, zachęcam na początek do konsultacji z neurologiem. Drżenia rąk mogą mieć podłoze neurologiczne, mogą być objawem odstawiennym przy uzależnieniu od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, ale także mogą mieć podłoże emocjonalne, psychologiczne. Jeżeli neurologicznie będzie Pan zdrowy, zostaną wykluczone inne przyczyny organiczne, to zachęcam do spotkania z psychologiem. Wspólnie bedziecie szukali przyczyn dolegliwości np. nieradzenia sobie ze stresem, a także konstruktywnych sposobów rozwiązania tego problemu.

Agnieszka Szafrańska-Romanów pracuje w Warszawie jako pedagog, psycholog i psychoterapeuta. Swoim pacjentom oferuje realną pomoc w zakresie utrzymania oraz przywrócenia równowagi zdrowia psychicznego. Z jej usług można obecnie skorzystać podczas wizyty w Centrum probalans, a także w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia.
0

Trzęsące się ręce mogą być objawem stresu w takim sensie, ze ujawniają tłumione emocje. Zdarza się tak, że w ciele pojawiają się różne objawy- także bóle, uczucia drętwienia itp- właśnie z powodu nieujawnianych emocji. Napisał Pan, ze dzieje się tak w sytuacjach stresowych, czyli z samej definicji trudnych i związanych z napięciem. Fakt, ze zwraca Pan na to uwagę, denerwuje się tym, stara opanować tylko nakręca tę spiralę.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy