Stres a spóźniająca się miesiączka

Witam!Miesiączkuje regularnie(30-34)ostatni raz okres dostałam06.12i do dziś żadnych objawów(8dni spóźnienia).Ok20.12doszło do pieszczot z moim chłopakiem,wkładał palce do pochwy i jest możliwość że znajdowały sie tam plemniki bo wcześniej dotykał członka ale nie miał wytrysku03.01byłam przeziębiona ale brałam tylko Cholinex.Od1,5tyg strasznie się stresuje(ból brzucha i trzęsące się ręce*od stresu*wysiłek)Dziś zrobiłam test(wynik negatywny)Stres może aż w takim stopniu wpływać na okres?Co robić?

Aleksander Ropielewski

Tak, stres może wpływać na opóźnienie i zaburzenia miesiączkowania. Jeżeli okres będzie się nadal opóźniał sugeruję kontakt z ginekologiem.