Czy przeziębienie mogło wpłynąć na opóźnienie miesiączki?

Witam! ostatnio gdy była u mnie dziewczyna pieściłem jej łechtaczkę językiem , wkładałem jej palce i dotykała łechtaczki oraz warg sromowych penisem, po owych pieszczotach spóźnia się jej okres kilka dni i się bardzo boimy że jest w ciąży oczywiście nie było ani wytrysku , ani nie był wkładany do pochwy. Bardzo możliwe że był płyn preejakulacyjny. I dziewczyna przed wkładaniem palcy była dziewica dziewczyna przed spodziewanym okresem była przeziębiona i miała anginę może mieć to tez wpływ na opóźnienie miesiączki? Pozdrawiam !

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Pana sytuacji nie ma możliwości zajścia w ciążę – zwłaszcza, jeśli dziewczyna jest nadal dziewicą.

Istnieje możliwość zapłodnienia przez płyn preejakulacyjny, w którym również znajdują się plemniki, jednakże musi on dostać się bezpośrednio do dróg rodnych kobiety. Najprawdopodobniej okres u dziewczyny spóźnia się z powodu przebytych chorób. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele czynników, a brak miesiączki nie musi świadczyć wyłącznie o ciąży.

Cierpliwie więc poczekajcie na okres, a gdyby nadal się nie pojawiał, to warto udać się na wizytę ginekologiczną.

Możliwe przyczyny braku okresu zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.