Czy stres może opóźnić krwawienie miesiączkowe?

Witam mam pytanie Rozstałem się z dziewczyną i od pewnego czasu żyje cały czas w stresie i w złych emocjach Trwa to już kilka tygodni i moje pytanie brzmi czy z tego powodu może jej się spóźniac okres ? Do czasu zerwania nie miała większych kłopotów z okresem Zawsze dostawała je praktycznie bez większych spóźnień Dziewczyna jest jeszcze dziewica Nie współżyliśmy anj razu tylko się pieściliśmy, np wkładałem jej paluszki do pochwy I drugie pytanie brzmi czy przez takie pieszczoty można zajść w ciążę ? Czy też była by taka możliwość gdyby na palcu była zaschnięta, bądź świeża sperma chwilę po wytrysku?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stres oraz silne emocje jak najbardziej mogą wpłynąć na cykl menstruacyjny. W takiej sytuacji miesiączka może się opóźniać bądź pojawić się zbyt wcześnie. To naturalna reakcja organizmu, która jest bardzo prawdopodobna w przypadku Pańskiej byłej dziewczyny.

Petting niesie ze sobą niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Sperma musiałaby być jednak świeża i bardzo dobrej jakości. Jeśli mają Państwo wątpliwości, to dziewczyna powinna wykonać test ciążowy.

Pytania o ryzyko ciąży u dziewicy pojawiały się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-u-dziewicy-po-pettingu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-podczas-pettingu-u-dziewicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-po-wytrysku-i-plytkim-wlozeniu-penisa-do-pochwy-u-dziewicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.