Trzęsące się ręce w sytuacjach stresowych u 32-letniego mężczyzny

Witam. Kilka razy pisałem juz do Państwa i w koncu zdecydowalem sie na wizytę u psychiatry. Chodziło o trzęsące się ręce w sytuacjach dla mnie stresowych typu obiad w większym gronie np wesele. Pani doktor mówiła o zaburzeniach psychosomatycznych i nerwicy i że te przypadki sie leczy z powodzeniem. Dostałem leki zomiren 0,5mg ,arketis 20mg i sedan 1 mg. Ponoć leki te zaczną działać po jakimś czasie. Z góry dziękuję za odniesienie sie.

Proszę spróbować przyjmować Magnez 3 razy dziennie; bardzo skuteczny przy drżeniu rąk. Oprócz tego wskazana jest psychoterapia, by dotrzeć do przyczyny tych objawów. Przy terapii wglądowej (psychodynamicznej, psychoanalitycznej) objaw w którymś momencie znika samoistnie; niespodziewanie dla "chorego". Pozdrawiam

Należałoby dowiedzieć się jakie są przyczyny objawów, które Pan opisuje.
Proszę wykonać podstawowe badania zlecone przez lekarza internistę w celu wykluczenia niedoborów magnezu; jeśli badania wyjdą prawidłowo, należałoby zwrócić się o pomoc do psychologa, bo może są to pierwsze objawy nerwicy.

Życzę wszystkiego dobrego!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl