Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzęsące się ręce w sytuacjach stresowych

Witam. Mam problem psych-neurol i nie potrafie rozgryść przyczyny.Trzęsą mi się ręce głównie w sytuacjach stresowych. Przykład jedzenie picie na imprezach typu wesele. Spróbowałem jak to bedzie po alkoholu i przed obiadem gdy był toast wypiłem nie jedną a 3 lampki szampana i problem tak jakby skurczył sie do minimum. Nie wiem jak to interp. bo alkohol piłem od święta wiec w alkoholizm raczej nie wpadłem. Dodam że jestem DDA i miałem też operacje torbieli mózgu 3 komory. O czym to może świadczyć
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Do postawienia diagnozy, czy określenia podłoża problemu niezbędna jest bezpośrednia konsultacja/rozmowa ze specjalistą. Nie ma możliwości postawienia diagnozy w oparciu o występowanie jednego objawu.
Wydaje się z Pana opisu, że alkohol jest w jakiś sposób reduktorem lęku w opisanych sytuacjach stresowych, stąd ta zależność którą Pan zauważył. Jednak istotne jest to, aby nie leczył się Pan sam, a także nie stosował autoterapii poprzez używanie alkoholu. Alkohol używany w dłuższym okresie czasu prowadzi do pogłębienia problemów psychicznych, czyli na przykład pogłębia stany depresyjne, lękowe.
Najlepiej jeśli zgłosi się Pan do specjalisty - neurologa, psychiatry, psychologa. Specjalista, którego Pan wybierze z pewnością wskaże dalsze kroki postępowania. Zapewne jest Pan pod opieką neurochirurga, czy też neurologa w związku z problemami zdrowotnymi i przebytą operacją. Warto porozmawiać z nim na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

0

Witam serdecznie,

W pierwszej kolejności powinna to być konsultacja neurologiczna, również ze względu na przebytą operację. Z syndromem DDA oraz w poszukiwaniu psychologicznych przyczyn oczywiście może Pan udać się na konsultacje psychologiczną, najpierw jednak muszą zostać wyjaśnione ewentualne przyczyny medyczne.

Pozdrawiam,
MM

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy