Bolesność brzucha w sytuacjach stresowych

witam serdecznie od dluzszego czasu boli mnie brzuch zazwyczaj mam takie wrazenie jak mam wieksze nerwy i wtedy zle sie czuje,czy to moze byc nerwica i gdzie mam sie udac??

Szanowny Pani, objawy, o których Pan pisze, jak mają charakter psychosomatyczny i powstawać na tle emocjonalnym. Problemy z układem pokarmowym symbolicznie wiązać można z umiejętnością dawania i brania. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w pani okolice znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,

Ból brzucha jest częstym objawem przy odczuwaniu lęku i niepokoju. Nasze emocje wpływają na nasze ciało, stąd przy okazji odczuwania emocji pojawiają się różne fizyczne objawy typu bóle, przyśpieszone bicie serca, potliwość itp.
Warto byłoby aby skorzystała Pani z wizyty u psychologa po to aby przyjrzeć się sytuacjom, które wzbudzają w Pani takie obawy. Wspólnie możecie spróbować znaleźć sposoby radzenia, tak aby zminimalizować uporczywe objawy.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska