Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną omdleń?

Od długiego czasu jestem senna, zmęczona, boli mnie głowa i brzuch, mam zawroty głowy, mroczki przed oczami, kilka razy zemdlałam, szybko się męczę. Kardiolog stwierdził tachykardię zatokową, ale nie podjął leczenia, neurolog podawał mi Polvertic - bez poprawy, stwierdzono anemię - leczenie ginekologiczne pomogło, poziom hemoglobiny już w normie - samopoczucie bez poprawy. Choruję na niedoczynność tarczycy - jest pod kontrolą. Co jeszcze może być przyczyną omdleń? Nie mam cukrzycy, badano mnie.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Co to jest hiperlipidemia?

Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i świadczyć o tzw. depresji maskowanej. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Warszawie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute


Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy