Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie i duszności u 21-letniej kobiety

Witam, jestem 21-letnią kobietą. W ostatnim czasie odczuwam osłabienie, często robi mi się duszno, cukier i ciśnienie mam w normie. Chciałam zrobić badania krwi, ale nie wiem jakie dokładnie. Mogłabym prosić o radę, na co zwrócić uwagę?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, najpewniej mają charakter psychosomatyczny i powstają na emocjonalnym (lękowym). Aby wykluczyć przyczyny somatyczne warto zrobić badania tarczycy (TSH, FT3, FT4), badania krwi m.in poziomu żelaza. Najskuteczniejszą metodą leczenia tutaj psychoterapia. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem).
Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym oraz ofertą Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej na stronie: www.pocieszka.pl,
gdzie znajdzie Pani adresy gabinetów w Katowicach.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy