Uderzenia gorąca i nadmierna potliwość u 22-letniej kobiety

Dzień dobry! U mojej 22 letniej córki od 6 mies występują uderzenia gorąca w całym organizmie - dość częste i przy tym nadmierna potliwość całego ciała. Nadmienie że jest podejrzenie jajników policystycznych. Kardiolog ,endykrynolog twierdzi że badania z ich strony są w normie . Córka jest załamana bo taki dyskomfort utrudnia jej życie. Proszę o pomoc lub wskazanie jakie badania wykonać żeby zobaczyć czy z str. ginekologicznej jest wszystko oki. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej, aby córka udała się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem).
Zachęcam do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej