Wymioty i biegunka podczas nerwowych sytuacji a nerwica

Witam mam 18 lat i jestem zmartwiona gdyż od jakiegoś czasu jak się zdenerwuje wymiotuje i łapie mnie biegunka . Pół roku temu urodziłam syna i nie wiem czy to nerwica czy komplikacje po porodzie ?? Da się to jakoś wyleczyć ?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Podobne objawy mogą mieć podłoże emocjonalne, dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, który zdiagnozuje i w razie potrzeby skieruje do psychologa na psychoterapię (jest to najlepsza metoda poradzenia sobie z nerwicą).