Czy silne bicie serca i mokre ręce to nerwica?

Wybudza mnie w nocy silne bicie serca szybki oddech I mokre rece czy to nerwica? Mecze sie nawet w dzien czuje odlaczenie od ciala I inne bardzo nie pszyjemne uczucia... Nawet pszy seksie ostatnio mialam bardzo mokre rece I nie czulam ciala dlaczego nawet pszy seksie? Jak to zrobic by wyjsc z Tejnerwicy...? Czasem mam tak po papierosach ostatnio trzy dni mialam Okropnie po zapaleniu papierosa po Jednym zaciagnieciu and od razy jak wlirzylam papierosa do buzi to die zaczynalo lub po alkoholu

Witam

W pierwszej kolejności warto udać się do internisty celem wykluczenia podłoża biologicznego zgłaszanych objawów.

Następnie proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty/psychiatry. Postawienie diagnozy jest możliwe w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Jeżeli Pani problemy mają tło psychologiczne warto podjąć leczenie psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Przy takich objawach należałoby wykluczyć choroby somatyczne a następnie skonsultować się z dobrym psychoterapeutą i jeżeli potrzeba podjąć leczenie w formie psychoterapii.
Pozdrawiam

Witam,

opisywane przez Panią objawy rzeczywiście są typowe dla zaburzeń lękowych. Doznanie "nieczucia" swojego ciała jest objawem dysocjacyjnym i nie pojawia się bez powodu. W przypadku zaburzeń nerwicowych psychoterapia jest skutecznym leczeniem.
Niemniej sugeruję również wizytę u endokrynologa, bo aby rozpocząć psychoterapię warto wiedzieć, że objawy nie maja podłoża somatycznego (podłoże to może w istotny sposób spowalniać lub nawet uniemożliwiać zmiany).

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl

Objawy jakie Pani opisuje mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe, jednak diagnozę można postawić dopiero po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu. Proszę skontaktować się z psychologiem bądź lekarzem psychiatrą w Pani miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl