Czy to objaw typowy dla nerwicy?

WITAm! Od kwietnia mm zdiagnozowaną nerwice lekowa z typowymi objawami somatycznymi. Nie mialam robionych zadnych badan. Od jakiegos czasu ataki paniki ustapily. Niestety teraz borykam sie z problemem bolących nog i rąk do tego ciagle bole glowy. Czy to objaw typowo nerwicy czy te objawy są tez objawem innej choroby a nerwica to poprostu najwygodniejsza diagnoza? Pozdrawiam

Witam,

przyczyną objawów, które Pani prezentuje może być nerwica, jednak wskazane są dodatkowe badania i konsultacje, np. neurologiczna, endokrynologiczna i internistyczna, w celu wykluczenia chorób somatycznych.
Zaburzenia lękowe wymagają systematycznego leczenia metoda psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Jeżeli lekarz psychiatra stwierdził u Pani nerwicę lękową,
to zapewne tak jest. .
Postawioną diagnozę można potwierdzić
lub wykluczyć tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Opisane przez Panią dolegliwości somatyczne,
mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. przeżywany stres,
przeżywane emocje, zaburzenia nerwicowe…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani dolegliwości
jest konsultacja z lekarzem i ewentualnie wykonanie
stosownych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne, to znaczy,
że Pani dolegliwości wynikają np. z zaburzeń nerwicowych
i wówczas należy podjąć psychoterapię.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Przyczyną występujących objawów, może być nerwica, który ściśle powiązana jest z objawami somatycznymi, jednakże aby móc się skupić wyłącznie na jej leczeniu, należy wykluczyć inne choroby somatyczne, tak aby, jeśli istnieją - nie zostały zaniedbane.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek