Czy to również może być objaw nerwicy?

Dzień dobry, kilka tygodni temu po intensywnym wysiłku fizycznym dostałem arytmii, później co kilka dni czułem dziwne uderzenia serca (mocne, niemiarowe) i zapisałem się do lekarza. Zostałem skierowany na badania krwi i EKG, oba wyszły dobrze (w badaniach krwi miałem lekko podwyższony cholesterol i AIAT - związane z siedzącym trybem życia i lekką nadwagą). Pani doktor pierwszego kontaktu stwierdziła, że mogą być to zaburzenia na tle nerwicowym (związane z bardzo stresującą pracą na dwa etaty i natłokiem codziennych obowiązków). Chcąc dalej się badać poszedłem do kardiologa, który po wnikliwych badaniach stwierdził że serce pracuje normalnie i nie ma żadnych przesłanek ku temu by było powodem arytmii. Kardiolog także stwierdził że prawdopodobną przyczyną arytmii są zaburzenia na tle nerwicy. Ostatnimi czasy zacząłem również odczuwać mrowienie w lewej ręce i na skórze głowy, bardzo się tym martwię i mam pytanie czy to też może być objaw nerwicy? Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń

somatycznych a lekarz stwierdził u Pana zaburzenia nerwicowe

to zapewne tak jest.

Objawy, które Pan opisuje często występują przy zaburzeniach

nerwicowych.

Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony

oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,

przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,

które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjął Pan leczenie zaburzeń nerwicowych, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić

do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak

i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich psychicznymi

i somatycznymi konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/