Czy nerwica może powodować taki objaw?
Dzień dobry mam problem otóż często podczas codziennego życia mam problem z oddechem otóż czuję jak mój oddech jakby się blokował, zatrzymywał i wtedy występuje przy tym strach, miałem robioną kilkukrotnie morfologie ekg, echo serca rtg płuc i wszystko wyszło dobrze co to może być? Byłem u psychiatry i mówił, że to przez lęk czy nerwica może powodować taki objaw?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pana dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Napisał Pan, że lekarze podejrzewają nerwicę.
Tak, Pana objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. uczucie duszności, problem ze swobodnym
oddychaniem, ucisk w gardle,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach,
np. na oddechu, powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i co raz trudniej go ujarzmić
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl