Czy to może być kolejny objaw nerwicy?

Witam, mam 22 lata, odkąd pamietam zmagam się z zaburzeniami lękowymi co chwile coś nowego mi dolega miałem już wszystkie możliwe raki, guzy itp, po zbadaniu dokładnym okazywalo się ze nic mi nie jest i był spokój od razu objawy odchodziły które utrzymały się np. 3 miesiące zanim odważyłem się pójść do lekarza. Teraz dolega mi coś takiego, iż czuje jak coś wypycha mi czaszke nie mogę się na niczym skupić dodatkowo mam dużo mętów a wieczorami lub w nocy niebieskie plamki, bądź błyski przed oczami, nie mam już siły na to wszystko. Dziś musiałem wyjść z pracy bo czułem, że umieram, nogi jak kamienie ledwo je podnosiłem nie mogłem nic powiedzieć a na głowie jakby jakaś obręcz mi się zacisnęła dodatkowo przy każdym ruchu oczami mi sie kręciło w głowie. Miałem rezonans mózgu 3 lata temu bo tez coś tam mi było, czy od tamtego czasu mogło się coś utworzyć czy to raczej kolejny objaw nerwicy ? Chodziłem na psychoterapię i nie pomogło. Proszę o odpowiedź.

Witam Pana,

Jeżeli zdiagnozowano u Pana zaburzenia lękowe, to one mogą powodować

objawy, które Pan opisuje.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,

które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.

Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim

poziomie lęku o swój stan zdrowia i błędnym, przepełnionym lękiem

interpretowaniu nawet najmniejszych przypadłości. `

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić,

a to może doprowadzić do kolejnych objawów wywołujących lęk i niepokój.

Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie, odpowiednio

dopasowaną psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/