Czy mogę mieć nerwicę lękową w wieku 33 lat?
Witam . Mam 32 lata mieszkam w uk szukam u siebie przyczyny która prawdopodobnie jest nerwicą lekową z objawami somatycznymi . Robiłam badania typu usg brzucha rtg klatki piersiowej tomograf kregoslupa piersiowego , badania krwi plus tsh tf3 tf4 witaminy ( niska wit d3 ) crp w normie gastroskopia ok . Czy jest to pewne ze to nerwica ? Co chwile mam nowe objawy , ranne silne bolesci plecow karku i potylicy zawroty glowy od 5 dni klucha w gardle , lęki przy zostaniu samej w domu , szybkie wybuchy agresji . Czy sa jeszcze jakies badania ktore mogła bym wykonac zeby miec pewnosc ze nic ni nie jest ? Trwa to juz od 5 lat .

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Tak, Pani objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk w gardle (poczucie guli w gardle),
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl