Czy mając 20 lat mogę mieć udar lub zawał?
Czy mając 20 lat mogę mieć udar lub zawał? Mam duszności źle się czuje lecze się na nerwice. Zrobiłam badania krwi doppler echo i ekg. Tk głowy. Usg jamy brzusznej i rtg płuc. Nic nie wykryto a codziennie mam poczucie umierania. Puchnie mi lewa noga ale chirurg wyklucza zakrzepice mimo żylaka przy kolanie i siedzącej pracy. Bardzo się boję co robic

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Skoro badania nic nie wykazały, to mogę postawić hipotezę, że może Pani cierpieć na nerwicę (a konkretnie zaburzenie lęku panicznego). Polecam konsultację z psychologiem i podjęcie psychoterapii. Najlepsze efekty przynosi psychoterapia Poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam
Witam Panią
Jeżeli wyniki badań są prawidłowe, a ma Pani zdiagnozowaną nerwicę,
to ona może powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając
tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,