Czy to może być oznaka autyzmu?

Mój synek ma 2miesiące. Od pewnego czasu zauważyłam że unika kontaktu wzrokowego. Gdy leży na pleckach potrafi złapać kontakt, głuży i czasem nawet się uśmiechnie (choć bardzo rzadko). Odgina się do tylu i non stop patrzy w okno. Dodam że podczas karmienia jest bardzo nie spokojny, pręży się, marudzi, przerywa ssanie. Ze spaniem również jest problem, w dzień są to drzemki 30min, po przebudzeniu odrazu domaga się piersi. Bardzo lubi spać na brzuszku, na pleckach męczy go odruch Moro. Konkretnie chodzi mi o ten kontakt wzrokowy ponieważ na rękach zazwyczaj specjalnie odkręca główkę w drugą strone. Czy to może być oznaka autyzmu? Pozdrawiam

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym ciągły niepokój oraz lęk
o własne zdrowie, a nawet życie, wskazują na zaburzenia
nerwicowe.
Nerwica wegetatywna, przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
przeszywający ból w klatce piersiowej, bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Wędrujący po ciele ból czy drętwienia i wszelkiego rodzaju
dolegliwości mogą występować prawie we wszystkich częściach
ciała i narządów wewnętrznych.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić
Zaburzenia nerwicowe są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl