Dlaczego mam tępe bóle ciała?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy odczuwam ból w całym ciele, jest tępy i punktowy, szybko znika i pojawia się w innym miejscu, szczególnie na mięśniach ud, ale też twarzy, rękach brzuchu, właściwie wszędzie. Zazwyczaj towarzyszy temu uczucie igiełek, zimne i jakby piekące, również na całym ciele choć najmocniej na udach. Czasami igiełki pojawiają się bez bólu. Bolą mnie też kości, ogólnie ból odczuwam raczej nocami, cierpię na bezsenność. Czasem czuję, jakbym miała za małe płuca i muszę brać większe wdechy. Wtedy kołacze mi serce. Miesiąc przed pojawieniem się objawów miałam robione EKG, morfologię i badanie moczu, wszystko w normie. Kilka tygodni temu byłam u okulisty, który stwierdził, że ze strony oczu nie ma żadnych niepokojących zmian. Mam skrzywienie kręgosłupa na odcinku lędźwiowym i piersiowym (skolioza i kifoza) i zastanawiałam się, czy może to mieć związek. Mam też typowe stany lękowe, uczucie niepokoju i hipochondrię. Nie mdleję, nie wymiotuję, nie mam problemów i równowagą ani z mową. Jako nastolatka leczyłam się na nerwicę, ale jej nie wyleczyłam do końca. Czy jest to problem natury psychicznej, czy objawy wskazują jednak na inną przyczynę? Powinnam zgłosić się do neurologa? Z góry dziękuję za odpowiedź, jako hipochondryczka bardzo się przejmuję.

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, ale nie wyleczyła
Pani zaburzeń nerwicowych,
to one mogą powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe,
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Wędrujący po ciele ból czy drętwienia i wszelkiego rodzaju dolegliwości
mogą występować prawie we wszystkich częściach ciała
i narządów wewnętrznych.
Poniżej zamieszczam link do artykułu:
Nerwica wegetatywna - lęk wędrujący po ciele”
i zachęcam do przeczytania.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,18631923,nerwica-wegetatywna-lek-wedrujacy-po-ciele.html
Zaburzenia nerwicowe są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl