Dlaczego mam bóle pleców mając 26 lat?

Witam, od grudnia 2019 mam dziwne bóle z lewej strony pleców i przechodzące na brzuch i podbrzusze. Zgłosiłam się na sor lekarka która mnie przyjmowała powiedziała że to więzły. Chłonne dostałam skierowanie na chirurgie po czym zgłosiłam się przebadali mnie i powiedzieli że to jakieś zapalenie( jajnika lub pęcherza) dostałam tabletki zapalenie pęcherza i pojechałam do domu lecz ból nie przechodził. Po paru dniach znów się zglosilam na sor z powodu bólu znów mnie przebadali i stwierdzili ze to płyn za macica douglassa. Więc po nowym roku poszłam do gin. Lecz u niego dowiedzialam się ze mam tylko nadrzerke ale ona nie powoduje bólu. I na początku lutego poszłam do pani doktor rodzinnej I powiedziałam że mam bóle od grudnia, dostałam tabletki na jelito drażliwe i skierowania na kolonoskopie i gastroskopie ( terminy to czerwiec i lipiec). Miałam również robione badania krwi, ob, mocz, kał, wszystko jest dobrze, nerki i wątroba też ok. Chciałabym jeszcze dodać że leczę się na nerwice -( zaburzenia nerwicowe). Stąd moje pytanie dlaczego nadal mnie boli jeżeli badania są dobre? Czasami jak siedzę czy stoję mam silny ból w dolnej części pleców a czasami tylko kłucie lub uczucie ciągnięcia w podbrzuszu i ból przy do dotyku podbrzusza.

Witam Panią,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani
schorzeń somatycznych, a lekarze stwierdzili nerwicę,
to ona może powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Opisane przez Panią objawy oraz lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Każdy lęk, również ten o własne zdrowie, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe,
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,
dolegliwości żołądkowe, przyspieszone tętno, zawroty głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
nasilania objawów.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani równowagę wewnętrzną, spokój
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl