Dlaczego mam bóle serca mając 21 lat?

Witam mam 20 lat zmagam się już od jakiegoś czasu z takim problemem : występują u mnie bóle serca które przechodzą po jakimś czasie są one z lat dziecięcych zaczęło się to w szkole podstawowej w końcówce właściwie idąc do gimnazjum twierdzono i przekonywano mnie z tym ,że to skurcze bo biegam często i przez granie w piłke tak jest. Dostałem tylko witaminy i nic więcej. Po paru latach gdy ból zaczął występować częściej i się nasilał zrobilem badania ekg, badanie komór serca , krwi i różnego typu badania nic nie wyszło niestety nadal twierdzono jestem zdrowy ... Lekarz po kolejnych badaniach stwierdził ze mam nerwice ponieważ miałem tez cisnienie 180/80 i puls nawet 125 po otrzymaniu leku valused cisnienie spadło do 110 a puls nawet do 95 niestety wystepują u mnie te bóle nawet bez wysiłku, serce zaczyna szybciej nagle bić, boleć za tym idzie ze puls wzrasta do 100-110 Otrzymalem ostatnio kolejny lek trittico cr jest to silny lek i nie jestem co do niego przekonany bo po leku valused biorąc tylko 1 tabletkę przed snem w dzień byłem zmęczony i o niczym nie pamiętałem, zaletą tego leku było to ,że ból lekko się zmniejszył. Zastanawiam się i nie wiem co z tym zrobic a obecnie do nikogo się nie udam przez panującego wirusa :/ Będę bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam

Witam Pana,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana
schorzeń somatycznych a lekarz stwierdził nerwicę,
to ona może powodować dolegliwości, które Pan opisuje.
Opisane przez Pana dolegliwości somatyczne,
wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Wnioskuję, że zaburzenia nerwicowe leczy Pan
tylko środkami farmakologicznymi.
Jest to leczenie objawowe. Środki farmakologiczne
nie leczą zaburzeń nerwicowych i nie rozwiązują
Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Żeby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do źródła Pana zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój i równowagę
wewnętrzną oraz uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
a także ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl