Dlaczego pojawiły się takie dolegliwości po porodzie?

Witam od pewnego czasu miewam ból głowy amianowicie zaczął się po porodzie, neurolog powiedział ze zaburzenia lękowo-nerwicowe i ze to napięciowy ból głowy, był wykonywany rezonans głowy ( bez kontrastu) wszystko w porządku, nic nie wykazał, doszły do tego bóle mięśni nóg, zmęczenie nawet jak wstaje po nocy to jestem zmęczona taka osłabiona, uczucie guli w gardle, uczucie wirowania w głowie, nie potrafię tego opisać bo jest to dziwne uczucie takie kręcenie się wirowanie, jak wstaje to również kręci mi się w głowie i mam mroczki przed oczami, do tego ból pleców, i co jakiś czas powiększają mi się do 8/9 mm węzły chłonne szyjne, byłam również u okulisty i jest mała wada wzroku ale powiedział ze te bóle to raczej nie od tego i musze isc na dokładniejsze badanie wzroku z zakropleniem bo są jakieś plamki na tarczy, i do tego wypadanie włosów ale wydaje mi się ze to od braku suplementacji po porodzie, dwa miesiące temu miałam robiona morfologię i mocz, wszystko okej jedynie co to były jakieś ketony w moczu ale ginekolog powiedział ze po porodzie może tak być . I czy ktoś mi powie od czego to może być bo odchodzę już od zmysłów, cały czas siedzę i się zastanawiam, wyczytałam ze mam stwardnienie rozsiane,nowotwór co chwila to co innego, czy ktoś mi może powiedzieć od czego może się tak dziać?

Witam Panią,

Tak, Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.

Jeżeli lekarz psychiatra zdiagnozował u Pani zaburzenia nerwicowe,

to one mogą powodować dolegliwości, które Pani opisuje.

Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

które jeszcze bardziej potęgują lęk.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy, zawroty głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie

i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani odpowiednią psychoterapię.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani

problemu, dotrzeć do przyczyny Pani dolegliwości i stanów lękowych

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe

i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/