Z czym powiązać te zawroty głowy i osłabienie?

Od pewnego czasu mam problem z zawrotami głowy. 2 lata temu pierwszy raz kręciło mi się w głowie tak, ze nie mogłam chodzić. Okropne zawroty głowy trwały kilka dni. Lekarz przepisał tabletki histigen i zawroty ustały. Co jakiś czas zawroty się jednak nadal pojawiają. Od razu robi się słabo, w głowie kręci się tak ze nie da się normalnie funkcjonować. Rezonans mózgu- w normie. Badanie błędnika-w normie. Rtg kręgosłupa szyjnego- diagnoza zniesienie lordozy szyjnej. Była rehabilitacja prądami i polem magnetycznym przez 10 dni. Jednak zawroty znowu wróciły ostatnio w nocy. Okropne kręcenie w głowie, słabość, uczucie omdlewania. Wizyta u psychiatry-nerwica lekowa która jest leczona już ponad miesiąc. Co może mi być?

Witam Panią,

Jeżeli lekarz psychiatra zdiagnozował u Pani nerwicę lękową,

to ona może powodować dolegliwości, które Pani opisuje.

Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

które jeszcze bardziej potęgują lęk.

Osoby cierpiące na nerwicę często też mają uczucie zawrotów

głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,

które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie

i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani odpowiednią psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana

problemu, dotrzeć do przyczyny Pana dolegliwości i stanów lękowych

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe

i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/