Jakie badania mogę jeszcze wykonać przy tym ucisku w głowie?

Witam, od około roku mam straszne zawroty głowy i ucisk w skroniach i u nasady nosa. Do tego zaburzenia wzroku , czuje się jak pijana. Mam problemy z pamięcią i koncentracją. Lekarze podejrzewają nerwicę lękową, bo wszystkie dotychczasowe badania(bad. neurologiczne ogólne, eeg głowy, badanie laryngologiczne i alergologiczne) wychodzą okej. Nie wiem kompletnie co mam już robić, nie mogę normalnie funkcjonować, obawiam się ,że to może guz mózgu. Jakie badania mogę jeszcze wykonać pod kątem tych zawrotów i tego ucisku w głowie ?

Witam Panią,

Jeżeli wszystkie wykonane badania są w porządku, a lekarze sugerują

u Pani nerwicę lękową, to ona może powodować dolegliwości,

które Pani opisuje.

Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,

również takich jak ucisk w głowie, ucisk w klatce piersiowej, kołatanie serca, drżenie rąk, poczucie derealizacji, zawroty głowy czy problemy

z pamięcią i koncentracją.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie

i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,

zaburzeń nerwicowych, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić

do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Jestem przekonana, że jak wyleczy Pani zaburzenia lękowe,

to odzyska Pani równowagę wewnętrzną,

a Pani organizm zacznie prawidłowo funkcjonować.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe

i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl