Jak radzić sobie z nerwicą lękową w młodym wieku?

Witam. Mam 26 lat, od 10 lat choruje na nerwice lękową. Często wmawiam sobie różne choroby i mam różnego rodzaju bole. Aktualnie mam bol z lewej strony głowy, bliżej czoła i skrobi. Nie jest zbyt silny, jest tępy i trwa kilka godzin. Nie występuje codziennie. Pracuje dużo przy komputerze, mam bardzo stresująca pracę. Boję się czy to może być coś groźnego... nie byłam jeszcze z tym u lekarza. Poza tym nie mam innych objawów. Dodam, że jakiś czasu temu miałam silne bóle lewej piersi, byłam przekonana, że to coś złego. Po zbadaniu przez lekarza wyszło, że jesy wszystko ok i bol minął. Czy tym razem też może to być spowodowane nerwica? Zauważyłam, że bol pojawia się w pracy, przed jakimś wyjściem, A dzisiaj wieczorem, bo rano trzeba iść do pracy... proszę o radę, czy to coś złego?

Witam Panią,
Jeżeli stwierdzono u Pani nerwicę lękową, to zapewne tak jest.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,
zaburzeń lękowych, gdyż objawy będą się nasilać
i mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Jestem przekonana, że gdy wyleczy Pani zaburzenia lękowe,
to odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani organizm zacznie prawidłowo funkcjonować.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich psychicznymi i somatycznymi konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl