Czy możliwe że mam nerwicę w wieku 20 lat?
Witam. Mam 20lat i od dwóch miesiecy cierpie chyba na nerwice. Zaczelo sie tak ze zaczela bolec mnie klatka piersiowa po zdenerwowaniu sie lewa strona stres nasilal bol myślałem że to serce a innym razem moze trzustka. Czesto tez towarzysza mi wzdecia i gazy wiec dlatego o trzustce myślałem. Mialem robione ekg wszytko ok mialem badacnia krwi i skladniki mineralne plus glukoza kreatynina ok. Rtg klatki piersiowej bylo i ok. Pi jakimś czasie zaczela bolec mnie glowa a klatka wtedy wgl stres nasilal bol ale bol i tak nie byl jakis mocny. Nikiedy bolala lewa strona klatki ale rzadko a wtedy glowa wgl nie boli. Wiem ze ruch nie nasila bolu glowy bo jak biegam wszystko jest ok czuc lekki bol albo wgl niekiedy jak skupie sie na lewej stronie klatki piersiowej to bardziej tam czuje dyskomfort podczas biegu ale to rzadko. Bol glowy jest między potylica a czescia czolowa no moze troche na chodzi na czolowa. Jest obustronny ale czesto tez zmienny czesiej po prawej stronie boli ale niekiedy po lewej tez. Innych objawow nie mam co do boly glowy.wiem że jednak ogólnie cierpie na bezsennosc bo pozno zasypiam i lekki niepokój jest. Czy to nerwica? Proszę o rzetelna porade

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pana problem jest natury psychologicznej.
Objawy, które Pan opisuje, w tym ciągły niepokój oraz lęk
o własne zdrowie, a nawet życie, często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Nerwica wegetatywna, przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
przeszywający ból w klatce piersiowej, bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Poniżej zamieszczam link do artykułu:
„Nerwica wegetatywna - lęk wędrujący po ciele”
i zachęcam do przeczytania.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,18631923,nerwica-wegetatywna-lek-wedrujacy-po-ciele.html
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl