Czy podane objawy świadczą o nerwicy bądź depresji?

Witam, moje pytanie tyczy się tego, czy mam objawy nerwicy bądź depresji. Pół roku temu zostałam napadnięta i dostałam kamieniem w potylicę głowy. Miałam zrobione TK które niczego nie wykazało. Minęło pół roku od tego zdarzenia. 3 tygodnie temu pojawiły się u mnie silne bóle głowy właśnie w tylnej części głowy. Znów miałam robione TK które nic nie wykazało ale przestraszona tamtą sytuacją zrobiłam prywatnie rezonans magnetyczny który również niczego nie wykazał. Bóle głowy były nadal, raz na czole nad oczami, w oczodołach, na skroniach, z tyłu głowy. Miałam kołatanie serca i myśli że zaraz umrę. Udałam się z wynikami badań głowy do neurologa ponieważ pojawiły się także drętwienia nóg. Dostałam lek Sympromal (?) Neurolog zalecił do tego wyciszenie się i zero stresu. Teraz z koleji boli mnie coś w karku, jakby ucisk którego ból rozchodzi się na kark, barki i dochodzi aż na ramiona. Przy tym nadal drętwienie nóg, czasem dłoni, strach, panika, kołatanie serca, nagle już kłóciłe w klatce piersiowej. Jestem ciągle poddenerwowana bo nie wiem co mi jest. Biorę te tabletki od neurologa jedną na noc, ale w dzień i tak dopada mnie jakiś dziwny strach, że jestem na coś chora, itp. Jutro idę do fizjoterapeuty bo pomyślałam że mam jakiś ucisk na nerw i stąd te drętwienia chociażby. Czy neurolog dobrze stwierdził, że nic mi nie jest i to tylko na tle nerwowym? W internecie doszukuje się już Wszystkiego. Bardzo proszę o odpowiedź, czym się kierować, jakie badania zrobić, do kogo się udać, co pomoże.. :( Dodam że mam 25 lat i nigdy nie chorowałam. Mama i babcia od lat leczą się na nerwicę i depresję. Zawsze miałam pozytywne nastawienie do życia ale faktem jest że często się denerwowałam.

Witam Panią,
Objawy, które Pan opisuje, w tym kołatanie serca, ciągły niepokój
oraz lęk o własne zdrowie i życie są typowymi objawami
towarzyszącymi zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając
tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Prawdopodobnie stres i przykre, traumatyczne doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani
przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten lęk o własne zdrowie i życie, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe,
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas napadu lęku występują objawy
podobne do zawału.
Zaburzenia nerwicowe są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl