Czy podane objawy świadczą o nerwicy bądź depresji?
Witam, moje pytanie tyczy się tego, czy mam objawy nerwicy bądź depresji. Pół roku temu zostałam napadnięta i dostałam kamieniem w potylicę głowy. Miałam zrobione TK które niczego nie wykazało. Minęło pół roku od tego zdarzenia. 3 tygodnie temu pojawiły się u mnie silne bóle głowy właśnie w tylnej części głowy. Znów miałam robione TK które nic nie wykazało ale przestraszona tamtą sytuacją zrobiłam prywatnie rezonans magnetyczny który również niczego nie wykazał. Bóle głowy były nadal, raz na czole nad oczami, w oczodołach, na skroniach, z tyłu głowy. Miałam kołatanie serca i myśli że zaraz umrę. Udałam się z wynikami badań głowy do neurologa ponieważ pojawiły się także drętwienia nóg. Dostałam lek Sympromal (?) Neurolog zalecił do tego wyciszenie się i zero stresu. Teraz z koleji boli mnie coś w karku, jakby ucisk którego ból rozchodzi się na kark, barki i dochodzi aż na ramiona. Przy tym nadal drętwienie nóg, czasem dłoni, strach, panika, kołatanie serca, nagle już kłóciłe w klatce piersiowej. Jestem ciągle poddenerwowana bo nie wiem co mi jest. Biorę te tabletki od neurologa jedną na noc, ale w dzień i tak dopada mnie jakiś dziwny strach, że jestem na coś chora, itp. Jutro idę do fizjoterapeuty bo pomyślałam że mam jakiś ucisk na nerw i stąd te drętwienia chociażby. Czy neurolog dobrze stwierdził, że nic mi nie jest i to tylko na tle nerwowym? W internecie doszukuje się już Wszystkiego. Bardzo proszę o odpowiedź, czym się kierować, jakie badania zrobić, do kogo się udać, co pomoże.. :( Dodam że mam 25 lat i nigdy nie chorowałam. Mama i babcia od lat leczą się na nerwicę i depresję. Zawsze miałam pozytywne nastawienie do życia ale faktem jest że często się denerwowałam.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Objawy, które Pan opisuje, w tym kołatanie serca, ciągły niepokój
oraz lęk o własne zdrowie i życie są typowymi objawami
towarzyszącymi zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając
tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,