Objawy duszności i brak powietrza a nerwica

Witam Ok miesiąca temu, ukazały się u mnie objawy "duszności", następująco wydaje mi się że brak mi powietrza, gdzie normalnie je nabiera, co chwilę czułam że potrzebuję go nabrac ponownie, oraz nie mogłam przy tym ziewać. Doszło chyba u mnie do takich nerwów, że dostałam trzesiawek, przeważnie trzesly mi się same nogi. Do objawów powyżej dochodzą także uściski w gardle. Byłam u lekarza rodzinnego, szczegółowe badania krwi wyszły poprawnie oraz tsh także, dostałam diagnozę, że może być to nerwica. Ja osobiście podejzewam że może być to nerwica lekówa, po ieaz dany objaw wystąpił w chwili gdzie czułam że górę bierze stres, przez właśnie "zaburzenie oddychania". Dostałam skierowanie do psychologa. Jednak kiedy jestem w stanie spoczynku, czasem czuje jakbym miała zbyt mało powietrza w płucach. Czy to rzeczywiacie może być nerwica? Czy może coś innego? Może lekarz coś przeoczył. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
uczucie uciskającej guli w gardle bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Przyczyną ucisku w gardle najczęściej są problemy natury
psychologicznej, np. lęk, stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Jeżeli ucisk w gardle i duszności najczęściej pojawiają się pod wpływem
stresu, to znaczy, że Pani problem jest natury psychologicznej.
Jeżeli badania są w porządku a lekarze stwierdzili u Pani nerwicę,
to koniecznie należy ją wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl