Co oznaczają mokre ręce w stresujących sytuacjach?

Mam pytanie.. Dlaczego gdy kszykne lub sie zdenerwuje to nagle mam mokre rece I dziwnie mi na glowie I na ciele tak slabo czasem, dodam ze cierpie na ataki paniki

Witam Panią. Siła reakcji z Pani organizmu (ataki paniki) na sytuacje stresowe wskazuje moim zdaniem na potrzebę udania się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Domyślam się, że objawy, których Pani doświadcza i u siebie zauważa nie tylko powodują u Pani dyskomfort, ale mogą ujemnie wpływać na różne aspekty Pani życia. Proszę potraktować to, co się z Panią dzieje jako komunikat ze strony swojego organizmu. Potrzebuje Pani specjalisty, który pomoże Pani ten komunikat precyzyjnie odczytać i wypracuje z Panią skuteczne sposoby oddziaływania na źródło stresu. Mam na myśli wizytę u psychologa. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witaj,
Wzmożone pocenie dłoni w wyniku stresu, to dla części osób zupełnie naturalne zjawisko. Dodatkowe objawy, które podajesz jedynie potwierdzają, że jesteś osobą o dość wrażliwym usposobieniu.
Jeśli stany, których doświadczasz są dla Ciebie kłopotliwe, warto udać się do lekarza, ponieważ prawdopodobnie świadczą o nerwicy. Jeśli natomiast nie jest to bardzo uciążliwe, a mimo to chcesz się tego pozbyć warto skorzystać z usług psychologa bądź psychoterapeuty. Pomogą Ci nauczyć się technik relaksacji oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy są reakcją organizmu
na wspomniane przez Panią ataki paniki.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia
lękowe, w tym ataki paniki, odczuwają różne objawy
wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego.
Podczas ataku paniki obserwuje się m.in. takie objawy
jak: skóra twarzy robi się czerwona lub blada,
źrenice rozszerzają się, usta wysychają,
następuje silne pocenie się,
przyspieszone tętno
oraz spadek lub podwyższenie ciśnienia krwi.
Czasami występują zawroty głowy
lub napięciowe bóle głowy.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Wszechogarniający lęk nie tylko dezorganizuje
życie ale też przynosi poczucie niepewności
i zagubienia, oraz hamuje aktywność społeczną
i utrudnia normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie.
Dlatego niezmiernie ważne jest wyleczenie
przede wszystkim ataków paniki.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami ataków paniki
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie