Czy istnieje lek, który zniweluje fobię społeczną i nerwicę natręctw?

Witam, mam 21 lat i odkąd pamiętam cierpię na fobię społeczną i nerwicę natręctw. Moim największym problemem jest bardzo nasilony lęk podczas wystąpień publicznych oraz przy spożywaniu posiłków w miejscach publicznych. Lęk powoduje bardzo widoczne objawy somatyczne, min. drżenie rąk i kołatanie serca. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakiś lek, który mógłby zniwelować te objawy?

Witam serdecznie, najlepszą metodą, aby pozbyć sią tego typu problemów są metody
psychoterapeutyczne wsparte specjalistycznym treningiem antystresowym.
Są to metody niefarmakologiczne. Radziłbym więc skonsultować psychoterapeutę w tej sprawie.
Pozdrawiam

Witam Panią
Powinna Pani wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy Pani dolegliwości i nie rozwiązuje Pani
problemów, jedynie tłumi objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie antydepresantów o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk.
Jednak skuteczną i często wystarczającą formą leczenia
fobii społecznej i nerwicy natręctw
oraz ich konsekwencji jest psychoterapia.
Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna,
a także nerwica natręctw są w pełni uleczalne.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
fobii społecznej i nerwicy natręctw,
ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

leki mogą jedynie tłumić niepożądane objawy, ale nie rozwiążą Pani problemu, bo nie ma jeszcze takiej różowej pigułki, ani niebieskiej tabletki, która mogłaby rozwiązać Pani trudności. Wyłącznie może je Pani rozwiązać sama z pomocą psychologa w procesie psychoterapii, do której Panią zachęcam, a wszystko po to, aby czuła się Pani bezpieczna i lubiana.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl