Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam!
Psychoterapia i farmakoterapia są podstawowymi formami leczenia zaburzeń lękowych, w tym fobii społecznej. Psychoterapię stosuje się w celu rozwiązania wewnętrznych konfliktów oraz problemów, które mogą być przyczyną powstawania zaburzeń. Farmakoterapia ma zwykle charakter wspomagający, ponieważ zmniejsza lęk i dolegliwości fizyczne.
Innymi formami pomocy, które stosowane są wspomagająco w leczeniu zaburzeń lękowych są metody relaksacyjne (m.in. treningi relaksacji, joga, tai chi, taniec) i biofeedback. Metody te dają możliwość panowania nad swoim ciałem i zmniejszania lęku. Nie docierają jednakże do przyczyn problemu i nie dają możliwości rozwiązania psychicznych trudności.
Przed rozpoczęciem korzystania z tego rodzaju metod warto jest skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą, by zdiagnozować problem i wybrać najlepszą formę leczenia.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Witam,

zaburzenia psychiczne leczy się farmakologią i/lub psychoterapią. W leczeniu fobii społecznej wysoką skuteczność wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy