Jak długo może trwać fobia szkolna?

Mam córkę w 5 klasie, od roku leczę ją na fobię szkolną, w tamtym roku miała nauczanie indywidualne. Jest na lekach, ale gdy próbujemy zejść z leków problem wraca - jak długo trwa ta choroba?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Zaburzenia lękowe mają bardzo indywidualny przebieg. Fobia szkolna należy również do zaburzeń lękowych, dlatego trudno jest określić, jaki czas jest potrzebny, żeby Pani córka poradziła sobie z problemami.
Warto porozmawiać z lekarzem nad włączeniem psychoterapii do leczenia córki. Sama farmakoterapia może nie być wystarczająca, ponieważ lęk ma zwykle podłoże w problemach psychicznych i trudnych doświadczeniach. W przypadku fobii i innych zaburzeń lękowych psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią dają dobre i trwałe efekty leczenia.

Pozdrawiam