Czy przy fobii szkolnej jest możliwość nauczania indywidualnego?

Witam! Podejrzewam u siebie objawy fobii szkolnej (mam nudności, najczęściej rano, a gdy się tylko dowiem, że nie muszę iść do szkoły wszystko mija jak ręka odjął). Bardzo chciałbym normalnie chodzić do szkoły, bo trwa już to od początku września, ale dopiero teraz uzmysłowiłem sobie, że jest to właśnie fobia szkolna. Dodam, że jestem już zapisany na 1 wizytę do psychologa. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość nauczania indywidualnego? Niestety inaczej nie jestem w stanie chodzić do szkoły, a bardzo nie chce zawalić II gim. Po ilu wizytach mógłbym uzyskać takie skierowanie na nauczanie indywidualne? I na jaki okres czasu?

Witam!

Na wstępie osoba odpowiedzialna za diagnozę tego rodzaju zaburzeń w poradni psychologiczno-pedagogicznej musi sprawdzić, czy Twój problem to faktycznie fobia szkolna. Jeśli fobia zostanie zdiagnozowana, wtedy to w poradni otrzymasz informacje na temat dostępności nauczania indywidualnego i dowiesz się, gdzie należy zgłosić się z tym problemem.
Samo nauczanie indywidualne nie jest rozwiązaniem problemu, dlatego warto stosować się do zaleceń osoby, która będzie z Tobą pracowała nad Twoimi lękami i trudnościami. Zaangażowanie z Twojej strony oraz współpraca z psychologiem/pedagogiem mogą pozwolić Ci wrócić do szkoły i uczestniczyć w zajęciach razem z rówieśnikami. W poradni powinieneś uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania, dotyczące zarówno szkoły, jak i Twoich psychicznych problemów.

Pozdrawiam