Czy mam szkolną fobię?

Mam 15 lat i jestem w drugiej klasie gimnazjum. Do podstawówki chodziłam chętnie, ale od kiedy poszłam do gimnazjum nie chcę chodzić do szkoły, jeszcze w pierwszym semestrze pierwszej klasy chodziłam normalnie, ale od drugiego semestru zaczęły się problemy - nie chcę chodzić, mówię mamie, że boli mnie brzuch, głowa, że mam zawroty głowy itp. W drugiej klasie jest już coraz gorzej, mam bardzo dużo opuszczonych lekcji, a to przez to, że się boję iść do szkoły i udaję, że się źle czuję.

Witam!
Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy Twoim problemem jest fobia szkolna, to musisz skorzystać z konsultacji bezpośredniej u psychologa lub lekarza psychiatry. Porozmawiaj z rodzicami na ten temat i poproś ich o wspólną wizytę.
Jesteś niepełnoletnia, dlatego zgoda rodziców jest niezbędna do kontaktu ze specjalistą.
Pozdrawiam