Czy możliwe, że mam fobię szkolną?

Witam, od września mam z rana i wieczorem bóle brzucha, czasami głowy, czuję 'gule w gardle' i podskakuje mi tętno. W listopadzie przeżyłam swój pierwszy atak paniki a od połowy grudnia mój stan się pogorszył. Zaczęłam się jeszcze bardziej stresować, próbuje wymigiwać się od siedzenia przy książkach a tym bardziej od pójścia do szkoły. Zaczęłam się bać chodzić do szkoły od kiedy po nowym roku zaczęłam codziennie mieć ataki paniki w środku lekcji. Od nowego roku też płaczę codziennie. Czy to może być fobia szkolna? Przez ostatnie parę lat bardzo się zaczęłam przykładać do nauki, chcę mieć dobre stopnie a teraz nie mam już na to siły. Powiedziałam o tym mamie niestety ona myśli, że każde złe samopoczucie można od tak zmienić i nie potrzebny mi psycholog a ja już naprawdę nie daje sobie rady.

Dzień dobry,
Niestety na podstawie samego opisu nie mogę stawiać diagnozy i może to być np. fobia szkolna lub zaburzenie lękowe z napadami paniki. Doradzałabym konsultację z psychiatrą i w przypadku opisanych objawów polecam psychoterapię poznawczo - behawioralną. Sądzę, że dobrym pomysłem mogłaby być rozmowa ze szkolnym psychologiem, który za Pani zgodą mógłby uświadomić mamie skalę problemu. Uważam, że opisane trudności kwalifikują się do leczenia i nie powinna Pani zostać bez pomocy. Mam nadzieję, że uda się Pani dotrzeć do specjalisty i że Pani mama zmieni zdanie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/