Jak objawia się fobia szkolna u dziecka?

dziecko ma 7l,po przyjściu ze szkoły potrafi ponad godzinę płakać,kopie w ścianę,krzyczy,że jej nic nie wychodzi,nie lubię pani,nie je cały dzień dopiero ,jak się uspokoi na wieczór przed snem je,nie chce rano iść do szkoły.Czy to fobia?

Uważam, że zachowania, które Pani opisuje są bardzo niepokojącą i należy skonsultować je z psychologiem
Pozdrawiam

Witam. Obecnie w psychologii nie używa się już określenia "fobia szkolna", ponieważ okazało się, że objawy można przypisać albo lękowi separacyjnemu albo fobii społecznej. Zachowanie Pani córki wygląda na odreagowywanie bardzo silnego stresu. Z całą pewnością trzeba się temu przyjrzeć, porozmawiać z wychowawczynią i pedagogiem lub psychologiem szkolnym. Proszę tego nie ignorować i jak najszybciej zareagować. Pozdrawiam i życzę powodzenia.