Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nauczanie indywidualne u syna, u którego stwierdzono lęk społeczny, fobię społeczną i stany depresyjne

Witam ! Mój syn ma lat, uczy się w 1 liceum. Obecnie nie chodzi do szkoły. Stwierdzono u niego lęk społeczny, fobię szkolną i stany depresyjne (ma myśli samobójcze). Boi się chodzić do szkoły, jedynym i najlepszym rozwiązanie jest nauczanie indywidualne. Czy ma on do tego prawo ? Czy jemu to nie przysługuje ?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Rodzice dziecka, którego stan zdrowia znacznie utrudnia lub uniemożliwia uczęszczanie do szkoły składają do rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wniosek o wydanie orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego. Do wniosku należy dołączyć dokumentację uzasadniającą wniosek, opinie wydane przez specjalistów, zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka wydane przez lekarza pod którego opieką jest dziecko (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. Nr 173, poz. 1072).
Nauczanie indywidualne reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie sposobu i trybu organizowania indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży ( Dz. U. Nr 175, poz. 1086).
Dyrektor szkoły organizuje indywidualne nauczanie na podstawie orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego, zapewniając wykonanie określonych w orzeczeniu zaleceń dotyczących warunków realizacji potrzeb edukacyjnych dziecka oraz form pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

0

nauczanie indywidualne poglebi fobie spoleczna.potrzebna terapia calej rodziny.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy