Nauczanie indywidualne u syna, u którego stwierdzono lęk społeczny, fobię społeczną i stany depresyjne

Witam ! Mój syn ma lat, uczy się w 1 liceum. Obecnie nie chodzi do szkoły. Stwierdzono u niego lęk społeczny, fobię szkolną i stany depresyjne (ma myśli samobójcze). Boi się chodzić do szkoły, jedynym i najlepszym rozwiązanie jest nauczanie indywidualne. Czy ma on do tego prawo ? Czy jemu to nie przysługuje ?

Rodzice dziecka, którego stan zdrowia znacznie utrudnia lub uniemożliwia uczęszczanie do szkoły składają do rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wniosek o wydanie orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego. Do wniosku należy dołączyć dokumentację uzasadniającą wniosek, opinie wydane przez specjalistów, zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka wydane przez lekarza pod którego opieką jest dziecko (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. Nr 173, poz. 1072).
Nauczanie indywidualne reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie sposobu i trybu organizowania indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży ( Dz. U. Nr 175, poz. 1086).
Dyrektor szkoły organizuje indywidualne nauczanie na podstawie orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego, zapewniając wykonanie określonych w orzeczeniu zaleceń dotyczących warunków realizacji potrzeb edukacyjnych dziecka oraz form pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

nauczanie indywidualne poglebi fobie spoleczna.potrzebna terapia calej rodziny.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza