Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stach dziecka przed szkołą a nauczanie indywidualne

witam, moja córka boi się chodzić do szkoły, nikt jej nie dokucza ani nic, dobrze sie uczy, czy jest możliwe , żeby dostała nauczanie indywidualne ?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem jest odkrycie, dlaczego córka "boi się chodzić do szkoły". Z pewnością są jakieś przyczyny, źródła lęku, których nie można zignorować, zaniedbać. Proszę wspólnie skorzystać z pomocy psychologicznej. Warto wierzyć, że jest możliwe wychodzenie z lęku, wzmocnienie, wsparcie córki i rozwiązanie jej problemów. Nauczanie indywidualne nie jest idealnym ani bezproblemowym rozwiązaniem - ma również wiele minusów. Dodatkowo może sprawić, że nierozwiązany problem córki będzie narastał.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Zanim podejmą Państwo decyzję o nauczaniu indywidualnym (który jest bardzo poważną decyzją- jakby nie było jest to izolacja dziecka od rówieśników i normalnego trybu funkcjonowania na co najmniej jeden semestr. Nie warto podejmować jej, jeśli nie ma ku temu zdecydowanych przesłanek) warto przyjrzeć się przyczynom lęku dziecka i spróbować poradzić sobie z tym. Może pomogłoby spotkanie z psychologiem? Lub kilka sesji psychoterapii rodzinnej?
Warto także skonsultować się z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna w Państwa mieście. Zrobią badania, wywiad i podejmą decyzje o staraniu się o nauczanie indywidualne i/lub pomocy psychologicznej dla córki.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy