Drżenie rąk u 31-latki

Witam, mam na imię Agnieszka i na 31 lat..mam problem z trzęsącymi się rękoma..gdy piję alkohol ręce się nie trzęsą ale gdy nie pije zaczynają się trząś, szczególnie prawa ręka, co utrudnia mi wykonywanie najprostszych czynności..słyszałam, że prawa się bardziej trzęsie bo to od strony serca..nie wiem czy to prawda? zamierzam niedługo podjąć pracę i nie chciałabym mieć przez to problemy...jest to dla mnie bardzo uciążliwe..proszę o jakieś rady, czy da się to wyleczyć i czy są na to jakieś leki?

Tego typu objawów nie da się zróżnicować na odległość - konieczna jest wizyta u neurologa. Może Pani na wszelki wypadek wykonać badanie potasu, magnezu i TSH z krwi, aby wykluczyć internistyczne przyczyny drżenia.