Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z drżeniem rąk u 21-latki

Witam, Mam 21 lat i moim ogromnym problemem jest drżenie rąk. Pojawia się najczęściej w sytuacjach, kiedy wykonując jakąś czynność muszę się bardzo skupić lub w sytuacjach stresujących-wtedy zjawisko jest bardzo uciążliwe. Czasami zdarza się, że występuje nawet w sytuacjach normalnych, nie jestem w stanie wtedy np. wyjąć kawy z automatu. Kolejną rzeczą, która mnie niepokoi jest to, że czasami nie zdaję sobie sprawy z tego, że trzęsą mi sie ręce. Bardzo mnie to niepokoi. Chciałam jeszcze zaznaczyć, ze zjawisko występowało w przeszłości, ale nie tak nasilone jak teraz. Co może być tego przyczyną? Czy powinnam wykonać jakieś badania, a jak tak to jakie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

może to być drżenie zamiarowe, wynikające z uszkodzenia w móżdżku czy nawet SM - najlepiej pójść do neurologa na badanie.
Typowo drżenie zamiarowe można uwidocznić podczas badania neurologicznego w tzw. próbie palec-nos. Prosi się pacjenta, aby palcem wskazującym wyciągniętej przed siebie ręki dotknął nosa. Jeśli przy tym zamierzonym ruchu pojawia się drżenie, tym większe im bliżej czubka nosa znajduje się palec, to próbę określa się jako dodatnią.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy