Problem z drżeniem rąk u 21-latki

Witam, Mam 21 lat i moim ogromnym problemem jest drżenie rąk. Pojawia się najczęściej w sytuacjach, kiedy wykonując jakąś czynność muszę się bardzo skupić lub w sytuacjach stresujących-wtedy zjawisko jest bardzo uciążliwe. Czasami zdarza się, że występuje nawet w sytuacjach normalnych, nie jestem w stanie wtedy np. wyjąć kawy z automatu. Kolejną rzeczą, która mnie niepokoi jest to, że czasami nie zdaję sobie sprawy z tego, że trzęsą mi sie ręce. Bardzo mnie to niepokoi. Chciałam jeszcze zaznaczyć, ze zjawisko występowało w przeszłości, ale nie tak nasilone jak teraz. Co może być tego przyczyną? Czy powinnam wykonać jakieś badania, a jak tak to jakie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

może to być drżenie zamiarowe, wynikające z uszkodzenia w móżdżku czy nawet SM - najlepiej pójść do neurologa na badanie.
Typowo drżenie zamiarowe można uwidocznić podczas badania neurologicznego w tzw. próbie palec-nos. Prosi się pacjenta, aby palcem wskazującym wyciągniętej przed siebie ręki dotknął nosa. Jeśli przy tym zamierzonym ruchu pojawia się drżenie, tym większe im bliżej czubka nosa znajduje się palec, to próbę określa się jako dodatnią.