Drżenie palca wskazującego w momencie stykania się z palcem środkowym

Podczas ruchu palca wskazującego w celu zetknięcia go z palcem środkowym występuje u mnie drżenie/skokowy ruch. Nagrałem 25 sekudnowy filmik, który przedstawia owo drżenie i zamieściłem go na portalu youtube: https://www.youtube.com/watch?v=dIot4BJncSs - co to może być? Lekkie drżenia występują również w wypadku innych palców jak i powolnych ruchów nadgarstka, ale to jest najbardziej widoczne. Czy to drżenie zamiarowe? Potrzebna będzie wizyta u neurologa? Serdecznie dziękuję z góry. Łukasz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty neurologa. Po wykonaniu niezbędnych badań zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.